| Велоклуб Українки |
2013-й. Підсумки.
[ 11.01.2014 ]
Автор: Ніколаєв Костянтин

        Ну що ж, добігає до кінця 2013-й рік, рік складний, рік контрастний навіть яскравий. І вслід за ним добігає до кінця і вело рік. Чим би і хотілось підвести підсумки цього року нашого велоклубу, але підводити підсумки ми дамо самим активним учасникам нашого вело руху.

     Букін Олег, спортсмен :

Олег БукінВ цьому році ти виступав у ЧУ серед любителів по велокросу, як ти можеш описати свої виступи, вдалий чи невдалий рік був? 

Я вважаю, що цей рік був дуже вдалий. Я проїхав 6 із 7 етапів ЛКУ, які проходили в різних містах України, від Харкова до Ужгорода. Невдалим етапом став 3 етап, який проходив в Кривому Розі, там я проколов колесо на середині першого круга, але в хорошій компанії велогонщиків поїздка не стала марною. 7-й етап в Запоріжжі прийшлося пропустити в зв’язку з проведенням Велофесту в Українці, але це все не завадило мені попасти в 10-ку в рейтингу ЛКУ.

Який етап видався найскладнішим, а який найлегшим?

Найскладнішим етапом виявився 4-й етап в Ужгороді, де була найскладніша траса і найекстримальніша. Дуже багато було місць, де майже неможливо проїхати (зацементоване каміння, що стирчить, трампліни, на одному я дуже сильно впав мало не зійшов з траси)

Найлегший етап був в Вінниці. Нескладна, але дуже різноманітна траса, хороша погода. Густолисті дуби захищали від палючого сонця. Тому їхати було дуже комфортно.

Найвеселішим був етап в Харкові. Тоді на другому крузі пішов сильний дощ, і траса покрилася дуже слизьким брудом, який налипав товстим шаром на колеса і легкий вуглепластиковий велосипед в 10 кг перетворився в 20 кілограмовий, який ще й штовхати важко!

Маєш намір продовжувати свої виступи у 2014 році?

Маю великі наміри на 2014 рік. В новому році мій велосипед полегшає на більше ніж на 1 кг. А також в мене буде більше часу для тренувань.

Яка велоподія, на твою думку була найяскравіша в Україні або Світі?

В Україні найяскравіша подія, на мою думку, була щорічна гонка "Одеська сотка", яка зібрала в цьому році більше 1000 учасників зі всієї України.

За велоподіями в світі я майже не спостерігав, але для мене і для всіх українських велогонщиків найважливішою подією став Чемпіонат Італії з 24-часового веломарафону, де перемогу здобула дівчина з України Олена Новікова, яка будучи аматором обігнала всіх дівчат-професіоналів.

 Які велоплани маєш на 2014 рік?

В 2014 році планую прийняти участь в ще більшій кількості змагань а також досягнути ще кращих результатів. Суперники дуже сильні, але є стимул стати ще сильнішим.

В минулому році я вперше подорожував з велосипеді закордоном - 3 неділі по півночі Італії. Про цю поїздку, про Італію, людей, та те, як просто подорожувати закордоном я пізніше напишу окремий звіт.

Що хотів би побажати небайдужим до велосипеду на 2014-й рік?

Хочу побажати велолюбителям, і тим, хто планує сісти на велосипед в 2014 році:  в Україні стільки красивих місць, які варто проїхати на велосипеді і не потрібно далеко їхати, достатньо навіть виїхати за межі міста, і перед вами відкриються такі краєвиди, на які ви раніше не помічали..


Олександр СакОлександр Сак, громадський діяч:

Скажи Сашко, по-перше, велорік для велоруху Українки вдався чи ні? І чому?

 2013 рік з впевненістю можна вважати дуже насиченим на велоподії і він однозначно вдався! Велокоманда Українки не встигла оглянутися, як пройшов 5-й велофестиваль. З гордістю кажу, що це один із найдовших проєктів у місті. Раніше в місті не було жодного велосвята, ніхто навіть про це й не думав. Але з кожним роком велосипедистів у місті стає все більше, інтерес до велоспорту підіймається і в цьому вважаю й наша заслуга. 

Які самі яскраві моменти тобі запам’яталися?

Моментів багато запам"яталося, обмежемося тими, що повязані з велоспортом. Цього року я взяв участь у 5 гонках (три з них за межами Українки). Яскравий момент був на першій гонці у сезоні, в парку Дубку. Там я двічі падав, щей фотограф встиг зафіксувати мій політ. Після того 2 місяці ходив зі здоровенними синцями на спині. Але це тільки надало мені азарту, тому намагався по можливості й далі приймати участь у гонках. 
Цього року я купив собі старенького французького шоссера. Він був дуже подряпаний, та не дуже естетично виглялав. Я витратив багато часу на його відновлення, довго розбирав, аж до останнього болта, потім фарбували раму та вилку... а далі заміна деяких деталей, перемиття усіх старих запчастин у бензині. І нарешті момент коли все потрібно було збирати. Тривала епопея виявилася, але я задоволений результатом :)

Яка на твою думку велоподія в Україні або світі стала найяскравішою?

 Пятий Велофест "Живи Активно"

Ти часто казав, що Ukrainka bike team хоче створити свою велокоманду і нею виступати у ЧУ, як зараз просуваються справи?

 Велокоманда уже створена, цього року вже четверо гонщиків приймали участь у гонках. Щодо чемпіонату України з кросскантрі то в ньому брав участь Олег Букін і доволі вдало, адже в рейтингу він 10. Якщо потренується то точно увійде у трійку лідерів.

Які власні вело проекти вдалося або не вдалося організувати у 2013 році? 

Разом з молодіжним парламентом, та за фінансової підтримки міської ради ми почали втілювати проект під назвою "Велотуризм , як шлях покращення екології міста Українка". У 2014 році будемо дороблювати. У проект входило проведення Велофесту та друк веломапи.
Не вдалося провести кроскантрійну гонку.

А які проекти є на думці у 2014-му організувати?

У 2014 році велофесту ми не будемо проводити, але надіюся, що ми створемо гарну трассу для кроскантрійної гонки на яку запросимо велогонщиків з інших міст.
Також хочеться організувати велогонку для дітей.

 Щоб хотіли побажати велолюбителям на 2014-й велорік?

Велолюбителям бажаю Жити активно! Та не бути байдужим до оточуючого світу!     Від автора

        Я би не було у нашій країні все погано, та певний розвиток завжди присутній. Так і вело культура у нашій країні по трохи, але розвивається. Ми починаємо дивитися на Європу, переймаючи в неї досвід створення правильної велосипедної культури. Зі збільшенням не байдужих до розвитку вело руху в Україні в нас побільшило заходів з популяризацію велосипеду. Покращився діалог водіїв з велосипедистами. Якщо певний час назад тобою нехтували на дорозі, то зараз відчуваєш як з тобою рахуються, і не важливо де ти їдеш на трасі за містом, або у переповненому місті. Хамів на дорозі меншає. Дуже порадувала кількість заходів по безпеці руху на дорозі. Особливо важливо про безпеку руху донести підростаючому поколінню, бо нажаль не кожні батьки перед тим як купляти велосипед думають про безпеку свого чадо на дорозі.  Також ситуація з вело доріжками має певний розвиток, нажаль не такий як хотілось, але вони створюються. Прикро, що це поки є інструментом популізму, та я вірю що настануть часи коли це стане як правило побудови або розбудови сучасного міста.

      Також хотілось сказати пару слів про велоспорт в Україні. Як би не було, але інтерес до цього виду спорту в нас прокидається, існує багато проектів, котрі поки на папері і чекають свого часу, але є і такі, котрі вже зараз викликають певний ажіотаж. Наприклад, цьогорічні етапи Race Gorisont Park або Кубок Донбаса, котрі показали вагомий прогресс у організції  і проведенні змагань, і маємо надію на продовження цього процесу.

Інформаційні джерела також почали більш активно висвітлювати події велоспорту в Україні і українців в світі.

Цього року вперше на Кубку Світу по шосейним гонкам, котрий проходив в Італії, наш Андрій Грівко показав феноменальний результат і у фіналі приїхав 5-им!

Як заявив Ярослав Попович, цього року вперше збірна України була схожа на команду, в якій розглядали і тактику і робили певний              план на змагання, і не було так, що приїхали без планів і тактики сіли проїхали і по домам роз’їхались. 

Все це дає надію, що далі буде краще, буде іти розвиток велоспорту в Україні. Нехай він буде повільним, але щоб він був.

Що ж до справ місцевих, то в цьому році Українка і місцева влада дала поштовх дуже цікавому проекту – створенню персональної вело мапи міста. І це я кажу не як один із створювачів її, а як цілувальник гарних ідей. Це дійсно крута штука! Маю певну надію, що це стане поштовхом розвитку вело туризму у нашому регіоні і тим самим надихне певних активістів і небайдужих на втілення більш грандіозних і цікавих ідей у життя в плані розвитку вело туризму.

Тому хочу вам побажати, шановні читачі, насиченого нового року на події, на цікаві відкриття і нестримного бажання рухатись у перед незважаючи ні на високі гори, ні на круті спуски. Бо життя як шлях, чим складніше в гору, тим вище підіймаєшся.

Переглядів: 280
Copyright Велоклуб Українки © 2018
Хостинг від uCoz