| Велоклуб Українки |
Велодень 2014. З присмаком осені.
[ 01.06.2014 ]
Автор: Ніколаєв Костянтин

Цього року Велодень змістився на один тиждень вперед і був назначений на 31 травня, разом із проведенням дня Києва. І хто ж знав, що погода ці плани не врахувала. В суботу Київ заливало дощами.

За день до цього всі дивилися на прогноз погоди і до останнього не вірили у прогноз. Мабуть всі бажаючі побувати на велодні напередодні  дуже хотіли б, щоб саме цього разу синоптики збрехали. Однак  прогноз був правдивим, але нажаль не точним. За прогнозом початок дощу оцікувався на 12:00, однак привітав він учасників вже зі старту колон об 8:30.

А, так, про нас. А нас то у цьому році було мало при мало. Всього 4 учасників разом представляли Українку і Миронівку. Де хто просто забив, дехто дощу злякався. Однак щорічний кістяк все ж таки рушив. Я(Костя Ніколаєв), Олександа Литвиненко представляли Українку, а Сергій Личаченко і  Олександр Ткалич представляли Миронівку. І всі ми четверо як завжди провели звичний маршрут: Київ-Московский – Московська площа – Мак… (жовта буква МЕ) – Голосіївський проспект – Експоцентр.

Як і наші локальні лави учасників так і київські лави учасників цього року були менші за торішні. Однак це настрою особливо не змінило.

І так в о 8:30 голосіївська колона рушила і разом з дощем попрямувала до Софійської площі. І тут почалося певне не доопрацювання. Якщо минулого року рух перекривали по всім смугам руху велосипедистів, то цього лише дві. Тому інколи це створювало проблеми колоні. І за поганої погоди, і більшості водіїв настрій був не добрий і це призводило до ситуацій, коли автомобілісти не чекали проїзду вело колони, а зразу вривалися у потік і їхали куди їм треба. Деякі не проти були позбивати всю колону і показати хто тут «цар». Однак «царів» ми вже бачили і не з такими мали справу.

З горем по полам, усі колони добралися до площі де бажаючим видавали безкоштовно холодний чай та апельсини. Десь біля години стояння на площі всі стали по трохи замерзати, хтось почав наматувати кола по площі, хтось шукав кафе-кари. Цього року було чотири види колон: сімейна, патріотична, модна  та основна.

Розбившись на колони організатори дали старт загальній київський колоні.

До речі, цього року змінилося місце проведення велодня. Якщо минулі рази всі збирались на Європейській площі, то цього року нею стала Софійська. Факторами стали і малий простір площі і ще стоячий Майдан.  Також змінилась і точка фінішу. Минулого року це була Троїцька площа, цього ж року парк Дружби Народів,  біля Московського мосту. От моя власна думка, що так краще, бо туди хоч можна проїхатись, а не як раніше 3-4 км поштовхався у натовпі і все.

А в парку знаходиться «X-park», який і прихистив всіх бажаючих велосипедистів сховатись від дощу. Однак погода не дала змоги проявити фінальному поінту. Трошки проїдемось по негативному. Дороги як такої там не має глина з щебенем, після дощу все це було схоже на велику мішанину як у селі. Столиків щоб відпочити у саму ікс-парку не вистачало, і тому мокрим, змерзлим і голодним учасникам просто не було куди дітися і вони просто покидали місце і прямували, скоріш всього, у Скай Мол. Поїсти у їхньому кафе майже не було можливості, бо ціни капець. Я оце зараз уявляю, яка критика виливається на організаторів. Однак все це вплив погоди. Було б сонячно і тепло – була б зовсім інша історія.

Однак,як завжди для нас вело день закінчується в Українці, бо ми кожного разу не можемо дочекатись електропотягу і  з Києва рушаємо до Українки де миронівкські вже менше часу чекають приміського поїзду, а при необхідності їм Саша Литвиненко надає прихисток  у себе вдома. Такий собі неофіційний проміжний Форт-Пост.

У підсумку ми потрапили під 4 дощі, проїхали десь кілометрів 75. Один раз несерйозно впали, вперше велосипед зробив замах на людину – травми не значні, одне пробите колесо, майже повторений «бетоний блок 2012» тільки вже в іншому місці. Українка і Миронівка офіційно велодень провела!

Як ми провели Велодень 2013 читайте тут.

Переглядів: 352
Copyright Велоклуб Українки © 2019
Хостинг від uCoz