| Велоклуб Українки |
Київська сотка. Підготовка.
[ 27.06.2015 ]
Автор: ВКУ

Дистанція в сто кілометрів є оптимальним рішенням, щоб перевірити свою витривалість та сили. В таких велораллі важливо мати не тільки гарну фізичну форму, але і бути психологічно налаштованим. Також важливим питанням під час змагань є частування. Не підготувавшись належно до кожного з пунктів, можна просто напросто "перегоріти". В цій статті як раз піде мова про підготовку і поради як до цього оптимально підійти.

Психологічна підготовка.

Пильнуючи за учасниками і потім вдивляючись у їх результати, порою приходиш у шок. На вигляд кволеньке дівчисько, яке з виду, мала б і не доїхати до фінішу, насправді на своєму незмащеному конику умудряється "зробити" тебе на годину, а то і дві. Це я вів до того, що фізично ви здатні на більше ніж психологічно настроєні. Тому головне вірити в себе і не дати здатись на всьому відрізку дистанції. Коли позаминулого року Ukrainka bike team, вперше поїхала виступати на сотню, ніхто не знав як правильно долати і це потім привело до того, що певні наші хлопці хотіли зійти на половині дистанції, бо було морально важко і вже покидали сили. Однак зібравши себе у кулачок, вони доїхали до фінішу.

Друга психологічна проблема, яка виникає під час перегонів, це монотонність дій. Перша половина дистанції проходить швидко: ти повний сил, ти знайомишся з самим маганням, колона учасників щільна і вони тебе немов би протягують по трасі. Однак приходить момент на другій половині дистанції: ти втомлений; маршрут вже не такий цікавий, бо завжди перед очами дорога та асфальт; колона рветься і ти вже індивідуально працюєш на себе і з кожним кілометром становиться все важче і важче, а коли ще починаються підйоми, то хочеться кинути все і сидіти на дорозі.

В Одесі є дуже хитра особистість маршрута, на самий кінець припадає каскад крутих підйомів і спусків, біля п'яти і коли ти ледве дотягуєш до фініша і потрапляєш на цей "сюрприз", то доводиться проходить його на морально-вольових.

Якою являється київська траса поки нам не відомо, тому краще готуватися до всього.

А загалом, треба підходити до змагань в хорошому настрої і всілякі труднощі не будуть робити вам погоди.

Фізична підготовка.

Звісно це питання чисто індвідуальне і кожен сам вирішує як йому краще готуватися. Однак кілька порад все ж таки висловимо. І так, якщо ви в середньому накатуєте до 20 км за катання і робите це раз у тиждень. То вам потрібно за два тижні до змагань почати накатувати по 20 км через день-два. Тим самим за два тижні ви накатаєте одну або дві дистанції змагань. Також важливо ці тренування робити без відпочинку і важливо! у своєму зручному темпі. Знаючи свій темп, ви комфортно доїдете до фінішу і не будете викашлювати свої легені, нирки та печінку. Також треба підібрати зручний одяг і взуття.

На самих змаганнях старт завжди буває швидкісним, всі намагаються просунутись вперед, неначе фініш через п'ять кілометрів і витративши багато свіжих сил у підсумку виснажуються далеко від фінішу і повзуть як равлики. Тому тримайтесь у межах свого темпу. Якщо ж вам випаде нагода знайти учасника з однаковим темпом, то працюйте з ним в парі або ж просто "причепіться" колесом і слідуйте за ним. Часто такі групи долають дистанцію краще ніж індивідуальні учасники.

Частування.

Це одне з важливих питань усіх цих змагань. Якщо у вас зникнуть сили крутити педалі, то я вам непозаздрю, якщо це станеться на півшляху, бо далі у вас почнеться "веселе" життя.

Дуже важливо підготувати індивідуальний раціон. Комусь вистачає пляшки води, двох "снікерсів" і банана. А комусь треба комплексний обід брати, щоб подолати дистанцію. Важко буде новачкам, корті не катали довгі дистанції і не знають на кортих кілометрах в них закінчються сили. Тому краще брати їжі і води з запасом для підстраховки.

Що до вибору продуктів вам варто пам'ятати, що основним паливом для м'язів є вуглеводи і тому високовуглеводні продукти стануть головним раціоном. Це  шоколад, шоколадні батончики, горіхи, і продукти з вмістом цукру. Більш просунуті спортсмени використовують високовуглеводні та висококалорійні коктейлі. В основу їх входить спортивне харчування (гейнери). Рецепти таких коктейлей можна знайти в інтернеті.  Краще вживати відносно не суху їжу, щоб вона не збивала дихання. Беріть в дорогу фрукти, бо вітаміни теж відіграють важливу роль при роботі  організму.

Що з собою брати?

І на останок про те як себе оптимально споряждати.

Речі, які повинні бути: велоаптечка для коліс (+ запасна камера колеса), персональна медична аптечка, необхідні документи для участі, шолом, їжа, гроші, вода, насос, захисні окуляри, мультітул. В залежності від погоди дощовик або теплі речі.

Важливо так себе спорядити, щоб вам не важко це було тягнути на собі і не витрачати на це зайві сили.

 

 Все вище сказане є лише порадами і думками з досвіду. Маємо надію,що це вам допоможе краще підготуватись і підійти до змагань у повній «бойовій» готовності. 

Переглядів: 255
Copyright Велоклуб Українки © 2018
Хостинг від uCoz